Jak walczyć z wilgocią w pokojach oraz w których miejscach zazwyczaj powstają nieładne plamy pleśni?

Niezwykle niebezpieczne dla zdrowia ludzi grzyby pleśniowe jest to problem, który występuje w dużej ilości polskich mieszkań. Przyczyną powstawania grzybów jest zazwyczaj nadmiar wilgoci, przemarzanie ścian i wadliwa klimatyzacja.
Bardzo często wydaje nam się, że niewinne wykwity nie są olbrzymim kłopotem a przetarcie ich ściereczką powinno być wystarczające aby się ich pozbyć.

szklany budynek

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to fałszywe rozumowanie ponieważ bez zlokalizowania przyczyny i bez usunięcia całej grzybni brzydki nalot wróci w niezwykle niedługim czasie. Wilgoć w mieszkaniu może zjawić się niezwykle wielokrotnie po niewystarczającym wyschnięciu po remontowych pracach. W pomieszczeniach już użytkowanych bardzo istotna jest właściwa izolacja termiczna wierzchnich murów oraz sufitu na ostatnim piętrze. Błędnie wykonana izolacja termiczna sprzyja pojawianiu się mostków termicznych, które określane są również cieplnymi. Są to miejsca niewystarczająco izolowane i niewystarczająco chronione przed wilgocią i zimnem. Mostki cieplne przeważnie pojawiają się w koło drzwi i okien oraz na styku dwóch ścian lub muru i stropodachu. W tego typu sytuacji bardzo wielokrotnie wykwity pleśniowe pojawiają się w rogach pomieszczeń albo nad oknami.

Pasjonuje Cię taka tematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info (https://ekobak.pl/category/oferta/) podobnych tekstów, gdyż one zapewne także okażą się godne Twojej uwagi.

Wilgoć do domu dostaje się wprost przez nieszczelne dachy lub pęknięte rury, które znajdują się w ścianach.

Osiedle domków jednorodzinnych

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com

Wilgoć może powstawać również we wnętrzu mieszkania. Wytwarzamy ją sami dowolnego dnia przy gotowaniu czy oddychaniu. Taka sytuacja jest zupełnie normalna a kłopot pojawia się w takiej sytuacji, kiedy tej wilgoci w mieszkaniu nie odprowadzamy na zewnątrz. Za rzadkie wietrzenie pomieszczeń, za szczelne, plastikowe okna i pozatykane wentylacyjne kratki powodują, że wilgoć wraz z nagromadzonymi bakteriami w niej, pozostaje wewnątrz pomieszczenia.

Istotnym ratunkiem na problem nadmiernej wilgoci i pojawiającego się przez tą wilgoć grzyba jest zadbanie o właściwie wykonaną zewnętrzną, cieplną izolację na budynku oraz likwidacja wszystkich mostków termicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*