Czy rośliny genetycznie modyfikowane potrafią tylko szkodzić naszemu zdrowiu?

Nie można zanegować, że produkowanie produktów spożywczych już dekady temu wykroczyło poza wyobraźnię zwykłego człowieka. Do wyprodukowania dużej ilości jedzenia wytwórnie wykorzystują ingrediencje, które nie są dostępne w zwykłym sklepie.

Można stwierdzić, że to dzięki lub z winy rozwoju biotechnologii.
ochrona prawna odmian roślin

Autor: James St. John
Źródło: http://www.flickr.com
wynalazki biotechnologiczne

Autor: Yankee Candle
Źródło: Zapachdomu.pl

Jedno zarazem zdumiewa oraz szokuje, nowe wynalazki biotechnologiczne są wprost jakby nie z naszego świata. Najbardziej intrygujące są nowe odmiany roślin i pionierskie metody rozmnażania ich. Z pewnością będziecie pełni podziwu, kiedy dowiecie się, że naukowcy stworzyli roślinę, która posiada w swoim kodzie genetycznym polipeptyd, jaki jest w stanie wykryć raka okrężnicy! Powszechnie znane rośliny GMO są właśnie nader często składnikami leków, które rewolucjonizują świat medycyny. Od kilku lat w naszym kraju zgłoszonych było więcej niż 400 wynalazków dotyczących modyfikowanych roślin, natomiast więcej niż 200 dostało patent – są to wartości z lat 2004-2009. Jeżeli hodowca otrzyma patent należy się mu ochrona prawna odmian roślin, jakie zostały zgłoszone. Teraz trwają badania nad stworzeniem odmiany drzew cytrusowych, jakie naturalnie będą produkować pestycydy. Ma to na celu ograniczenie albo nawet całkowite zaprzestanie produkowania sztucznych pestycydów.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://www.procleaner.pl/) na pewno Cię zaciekawi, ponieważ są tam wiele bardzo ciekawych informacji.

Dla wielu środowisk naukowców jest to sprawą sporną, czy zmiana składu łańcucha genetycznego rośliny nie posiada znacznego wpływu na jej wartości odżywcze i na zdrowie człowieka. Przeciwnicy tworzenia roślin genetycznie modyfikowanych mówią, że ich łańcuchy genetyczne są mało stabilne toteż ulegają dalszym samoczynnym modyfikacjom.

Wynalazki biotechnologiczne są mimo wszystko dobroczynne w swym działaniu dla wielu osób, które na przykład chorują na raka. Mnóstwo roślin zmodyfikowanych genetycznie potrafi wyprodukować samoistnie lek na ciężkie choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*