Kiedy jakość podłoża ma znaczenie przy ocieplaniu budynku?

Większość osób, które są właścicielami domów jednorodzinny ma świadomość, że najwięcej ciepła wydostaje się przez poddasze. Dlatego też tak często stosowane jest obecnie docieplenie domów za pomocą chociażby pianki poliuretanowej.
Zaletą płynącą z wykorzystania takiego materiału jest to, że ocieplanie domu jest o wiele dokładniejsze.

W przeciwieństwie do takich typowych materiałów jak wełna mineralna czy też płyty styropianowe, docieplanie np. poddasza pianką jest o wiele bardziej precyzyjne. Jest to możliwe, gdyż pianka nie jest dostarczana na teren budowy jako przygotowane elementy. Tworzy się ją już na budowie oraz rozprowadza za pomocą specjalnego pistoletu. Dlatego też nie możemy takiej pracy robić samodzielnie, tylko zdać się na pomoc fachowców.
Dom jednorodzinny

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
W podobny sposób należy postąpić, jeśli chcielibyśmy zrobić docieplenie ścian budynku. To bardzo istotny moment czy to budowy, czy też to remontu dowolnego, zwłaszcza większego domu. Nim jednak zaczniesz np. układać izolację ze styropianu, konieczne jest przeprowadzenie wielu innego rodzaju czynności. Przykładowo nim rozpoczniesz jakiekolwiek czynności odnoszące się do ocieplanie domu, zbadaj wcześniej stan gleby, gdyż ma to ogromny wpływ na solidność zastosowanego rozwiązania ociepleniowego. W wypadku nowo powstałych budynków zazwyczaj nie ma z tym problemu , ale jeśli pragniemy docieplić stary budynek, jakość podłoża zaczyna mieć duże znaczenie.

W tego typu wypadkach trzeba zwracać dużą uwagę na nośność tynków.

Chcesz odnaleźć coś podobnego na omawiany na tej stronie temat? Kliknij tutaj – ta użyteczna propozycja (http://maragency.pl/) z pewnością rzuci nowe światło.

Początkowe dane może dać samo delikatne opukanie ścian. Jeśli usłyszymy głuchy odgłos, może to symbolizować kłopoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*