Osuszanie powietrza krok po kroku

Osuszanie powietrza jest to proces polegający na obniżeniu ilości pary wodnej zawartej w atmosferze przez użycie stosownych strategii.
Pewną z często wykorzystywanych strategii jest na pewno nagrzewanie a także wentylowanie pomieszczeń.

drzwi

Autor: MoWePhoto.de
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice   slider

Autor: KLIMA-TOP
Źródło: http://dimycz.pop.e-wro.pl/tmp/1.jpg
kruszywa

Autor: Rockman of Zymurgy
Źródło: http://www.flickr.com
Ta metoda polega zazwyczaj na podwyższeniu temperatury we wnętrzu jak też jego intensywnym wentylowaniu. Jej skuteczność uzależniona jest od zewnętrznych warunków, jakie mogą uniemożliwiać jej wykorzystanie.

Jeżeli prezentowany tekst Cię zafrapował, to bez wahania wejdź na ten link – ta unikalna strona (http://roletomat.pl/) zapewne również okaże się dla Ciebie interesująca.

Stanie się tak wtenczas, kiedy zawartość wilgotności w atmosferze na zewnątrz budynku jest równa bądź wyższa aniżeli zawartość wilgoci w pomieszczeniu. Ta strategia jest tym skuteczniejsza im temperatura na zewnątrz budynku będzie niższa, natomiast wewnątrz osuszanego pomieszczenia większa. Stąd najlepsze wyniki możemy uzyskać w zimie, gorsze wiosną, natomiast najgorsze bądź brak rezultatów latem.

Wilgoć w atmosferze może być powodem powstawania przykrych efektów, takich jak dla przykładu marne samopoczucie, rozmaITe schorzenia, materialne straty a także powodowanie wzrostu ryzyka wypadków w czasie wykonywania prac. Osuszacz budowlany, prócz grzania oraz chłodzenia służy też do podtrzymywania odpowiednich parametrów powietrza we Wnętrzach, w których pomieszkują ludzie bądź przeprowadzane są technologiczne procesy. Procesy technologiczne wielu z gałęzi przemysłu będą wymagać powietrza o wyznaczonej wilgoci, w wielu przypadkach dużo niższej od wilgoci powietrza środowiska. Zmniejszenie ilości wilgotności w atmosferze blokuje rozwój mikroorganizmów a także wirusów w nim zawartych.

Stąd osuszanie znajduje zastosowanie także w pewnych procesach wytwórczych. Osuszanie powietrza wykorzystuje się przede wszystkim w przemysłach tj. m.in.: spożywczym, elektronicznym, przetwórstwie drewna itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*