Rynek wtórny? – to jest trafne pytanie

Najtrudniej kupić konkretne mieszkanie. Deweloperzy zachęcaja atrakcyjnymi blokami, ale rynek wtórny może okazać się pewniejszy. Jeżeli decyzja już zapadnie, nowych lokatorów czeka wiele formalności.

Dom czy mieszkanie za milion

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR
Rynek nieruchomości nie jest obecnie silny, ale niemniej jednak kupujemy mieszkania (projekty małych domów z poddaszem) Poznań, i Kraków dobrze wypadają na rynkach regionalnych jeśli chodzi o liczbę nowych inwestycji. Wszyscy, którzy szukają własnego M w wielkich miastach wybierają pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym (więcej pomocy).

Ustawa deweloperska sprzyja klientom?Od tego roku roku obowiązuje ustawa deweloperska, która wychodzi naprzeciw tym chcącym kupić nieruchomości od deweloperów (). W miejsce tradycyjnej umowy przedwstępnej pojawiła się umowa deweloperska, która ma formę aktu notarialnego, dlatego może być dobrym zabezpieczeniem. Poza tym inwestorzy mają obowiązek otwierania rachunków powierniczych dla swoich klientów. Kupujący wpłaca więc umówione kwoty na konto, a bank przekaże to dalej – jeśli ma pewność, że budowa tworzy się tak jak w umowie. Należy poznać rodzaj rachunku powierniczego, bo tylko ten zamknięty wydaje się najkorzystniejszy. Następnym koniecznością jest jeszcze prospekt informacyjny, który kupującym ma przekazać deweloper Poznań i inne polskie miasta już rozpoczęły inwestycje na nowych zasadach.

Co daje nam rynek wtórny?

Archicom.pl - Najnowsze inwestycje mieszkaniowe

mieszkanie z rynku wtórnego dają możliwość szybkiej przeprowadzki, a remonty nie zawsze są konieczne. ]Tutaj na pewno szczegółowo powinniśmy skontrolować właściciela i przejrzeć o wpis do księgi wieczystej i dokument potwierdzający liczbę zameldowanych. Najlepiej również sprawdzić kto jeszcze może mieć do mieszkania, a oświadczenie o braku zaległości czynszu jest też bardzo ważne.

Umowa przedwstępna może mieć formę aktu notarialnego, ale niektórzy ludzie chcą tańszą umowę cywilnoprawną. Musimy wiedzieć o dodatkowych wpłatach: podatek od czynności cywilnoprawnych i wszystkie opłaty sądowe.

Inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu i Wrocławiu coraz częściej tworzą się krańcach miast. Nowoczesne osiedla są atrakcyjne dla młodych ludzi, a ustawa deweloperska daje nadzieję na spokojne transakcje. Rynek pierwotny ma więc dużą szansę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*