Jakie stosować materiały do izolacji? Jakie są polecane i jakie mają najbardziej obiecujące właściwości? Na jakie się najlepiej zdecydować?

Dla wielu z nas to pytanie jest bardzo zasadne, ale najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę na to, do jakich zadań chcemy użyć materiału termoizolacyjnego. Dość często wykorzystuje się polistyren ekspandowany, czyli styropian, jaki jest bardziej ciężki i bardziej gęsty. Dość powszechna jest także wełna mineralna, przykładowo szklana.

poddasze

Źródło: pixabay
Wyroby z wełny mineralnej mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Są odporne na ogień, lecz także nasiąkliwe. Stosuje się je najbardziej do ocieplania ścian, poddaszy albo dachów płaskich.

Ten wpis jest pasjonujący, ale warto poznać również inne tego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz polecane informacje, które również będą dla Ciebie wartościowe.

Ciekawe są również do wygłuszania sufitów podwieszonych i stropów między piętrami. Pozostałe maty termoizolacyjne to styropian, co oznacza polistyren ekspandowany, jaki w bardziej znacznym stopniu izoluje termicznie niż akustycznie. Jest dość wytrzymały na zawilgocenie, bo ma małą nasiąkliwość, bardzo szybko wysycha, ale niestety słabo znosi kontakt z ogniem oraz niektórymi chemikaliami lub promieniami UV – zobacz informacje.

Używa się go do ocieplania fundamentów, płaskich dachów albo tarasów. Bardzo dobrym materiałem jest keramzyt, czyli porowate kulki o twardej powłoce, jakie są wypalane z gliny. Jak są impregnowane, to są najlepsze do izolacji podłóg na gruncie. Keramzyt nie jest pożywką dla grzybów czy pleśni, zaś jego trwałość jest porównywalna z trwałością materiałów ceramicznych. Izolację z keramzytu bardzo często tworzy się jako zasypkę, w tym celu więc po wysypaniu warstwy o wielkości około 15 cm. ubija się mechanicznie lub ręcznie. Tego rodzaju produkt łatwo można zakupić, z pewnością dostać go można w sklepach, gdzie można dostać inne bardzo ważne pomoce, jak profile gumowe (polecana strona).

Izolacja podłogi
Równie ciekawa jest izolacja z włókien celulozowych. Używana jest przede wszystkim do ocieplania przestrzeni, jakie są ciężko dostępne, w jakich nie jesteśmy w stanie poprawnie ułożyć standardowych materiałów ociepleniowych. Takie włókna są wdmuchiwane na strop lub pomiędzy elementy konstrukcyjne fachową maszyną. Wszystkie te materiały można nabyć w wielu sklepach z materiałami budowlanymi, gdzie bez problemu można kupić inne potrzebne sprzęty oraz materiały, jak przykładowo klingeryt (mój link).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*