Najlepsze zarządzanie grzaniem w domu – struktura presto

Każde proste urządzenie grzewcze jest zaopatrzone w termostat, który daje możliwość regulowania temperatury w pomieszczeniu. W dzisiejszych czasach to jednak za mało. Kiedy przebywamy poza domem, takie urządzenie w ogóle nie zapewnia nam możliwości nadzorowania w nim temperatury.

W związku z tym dzisiejsze urządzenia grzewcze są zazwyczaj wyposażone w bardziej skomplikowane sterowanie ogrzewaniem, nie tylko wygodniejsze, lecz również gwarantujące bardziej racjonalne wykorzystanie energii.

kocioł na pellet

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych instalacjach sterowanie pracą urządzeń grzewczych opiera się na samoczynnym korygowaniu temperatury, do jakiej podgrzewają wodę, do temperatury w pokojach, bądź nawet do temperatury na zewnątrz. Pierwsze rozwiązanie określa się regulacją pokojową, a drugi pogodową. Przeznaczenie równolegle regulacji pogodowej i pokojowej sprawia, że konfiguracja reaguje nie tylko na przekształcenia pogody, ale również na następujące w pomieszczeniach profity ciepła, na przykład od kominka, lub piekarnika. Wobec tego przyczynia się do szczędzenia energii. Dzięki regulatorowi pogodowemu oszczędza się ją także dlatego, że trzyma on wybraną temperaturę w pomieszczeniu przy minimalnej koniecznej do tego temperaturze zasilania instalacji. Przynosi to dostrzegalny efekt, kiedy korzysta się z kotła kondensacyjnego, albo pompy (czytaj więcej pompy ciepła dolny śląsk) ciepła, bo te aparaty pracują tym skuteczniej, im niższa jest temperatura, do jakiej podgrzewają wodę.

Konstruktorom tych przyrządów nie wystarczyło obecne sterowanie ogrzewaniem i wymyślili układy pozwalające na nawigację nimi na odległość. Regulatory kotłów można więc dzisiaj wyposażyć w element umożliwiający na komunikowanie się z nimi przez sieć.

Jakikolwiek dom powinien mieć układ kominowy, który jest przeznaczony do przyrządów grzewczych dla paliw gazowych, ciekłych i stałych. System Presto spełnia duże wymagania stawiane przez współczesne techniki grzewcze. Jest to komin odporny na wilgotność i kwasowy kondensat, również na wielkie temperatury spalin. Jego montaż jest nietrudny i szybki, a konstrukcja lekka. Kanały wewnętrzne sporządzone są z szamotu, cechuje je znaczna wytrzymałość na korozję budowlaną (sprawdź specyfikację).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*