Kilka słów o typach kominów i ich zastosowaniu w konstrukcji obiektów przemysłowych.

Kominy stanowią stały element panoramy wielkich miast miejskiego|industrialnego krajobrazu|scenerii miejskiej. Ich strzeliste sylwetki widać już z oddali, a te specyficzne bywają nawet traktowane jako konkretnych zakładów produkcyjnych.

Na tym mniej więcej kończy się wiedza o kominach każdego przeciętnego człowieka. Warto ją wzbogacić o dodatkowe fakty.

Jeśli naprawdę pragniesz dokładniej zgłębić takie zagadnienie, kliknij ponadto ten link i zdobądź cenne info! Ono na pewno będzie dla Ciebie użyteczne.

Kominy przemysłowe można podzielić na trzy główne typy: przemysłowe, spalinowe i wentylacyjne – wysokiej jakości komin przemysłowy. Pierwsze z nich, które bywają również nazywane kominami dymowymi, służą wyprowadzaniu na zewnątrz produktów spopielania drewna, węgla lub innych materiałów. Drugi typ wykorzystywany jest do wypuszczania gazów będących efektem ubocznym produkcji podczas produkcji.Trzecie buduje się, by usuwać z pomieszczeń fabrycznych zanieczyszczone powietrze. Kominy przemysłowe wykonywane są z różnych materiałów.

Wysoki komin

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
W ofertach firm trudniących się ich budową możemy znaleźć kominy stalowe, stalowo-ceramiczne czy żelbetowe, a każdy z nich ma jeszcze swoje podtypy. Chociaż wytypowanie właściwego dla naszej hali produkcyjnej rodzaju komina należy powierzyć fachowcom, warto dowiedzieć się, jakie zalety mają poszczególne typy i czego można się po nich spodziewać. Kominy ceramiczne możemy spotkać przede wszystkim w nowo powstałych budynkach. Ze względu na szybszy czas wykonania i swoją uniwersalność doskonale nadają się one do domów jednorodzinnych, które ogrzewa się za pomocą kotłów na różne rodzaje paliwa. Kominy murowane z kolei wykorzystywane są do usuwania spalin z klasycznych pieców kaflowych, kotłów opalanych koksem lub węglem oraz kominków. Kominy stalowe przemysłowe wyglądają jak zwyczajne rury, a znajdziemy je na większości hal fabrycznych i magazynowych. Kominy stalowe cechują się niebywałą łatwością montażu oraz relatywnie małą wagą. Powstają z uprzednio przygotowanych elementów, które łączy się ze sobą dopiero na placu budowy, a służą do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych i gazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*