Jak zrobić ocieplenie poddasza? Izolacja dachu za pomocą wełny mineralnej

Prawidłowe ocieplenie dachu jak też ocieplenie poddasza ma tak samo duże znaczenie, jak właściwa izolacja termiczna ścian.
Poprzez byle jak zaizolowany dach może uciekać 10-25% ciepłego powietrza.

wykończenia

Autor: Josef Kocmid
Źródło: http://www.flickr.com
Doradzamy, jak wybierać surowiec do ocieplenia dachu. Poddasze użytkowe jest szczególnie narażone na wszelakie niedoskonałości w budowlanej sztuce. Wystarczy dla przykładu użycie niepoprawnego układu warstw izolacyjnych, nieciągłość materiału ociepleniowego bądź brak poprawnej paroizolacji, aby narazić poddasze na zawilgocenie, rozwój pleśni, a ostatecznie gnicie fragmentów więźby.

Zainteresowały Cię notki opisane w naszym wątku? Jeśli tak, to czytaj więcej analogiczne informacje, tyczące się tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do kolejnej witryny.

Stąd, aby ustrzec się przed nieodzownością drogiej wymiany ocieplenia mansardy, czy wręcz fragmentów konstrukcyjnych dachu, powinniśmy zadbać o ich prawidłowe ocieplenie, wykonane przez przeszkoloną ekipę montażową.

Wybierając materiał do izolacji mansardy, musimy mieć na uwadze, że będzie on „wpychany” w przestrzenie pomiędzy więźbą dachową. Z owego względu tak istotne jest upewnienie się, czy będzie on potrafił je wszystkie dogłębnie wypełnić, czy płyty będą ściśle do siebie przylegały a także czy uda się bez trudności dotrzeć do narożników a także załamań. Do tego celu możesz wykorzystać na przykład styropian spadkowy. Jeżeli surowiec izolacyjny nie spełni owych warunków, skuteczność zrealizowanego ocieplenia okaże się daleko niższa. Każda luka w izolacji będzie termicznym mostkiem, przez który będzie uciekać ciepłe powietrze.

Takie problemy wykonawcze przytrafiają się przy wykorzystywaniu wiotkich mat czy też płyt ze sztywnych surowców. Sztywną izolacją nie łatwo jest wypełnić przestrzenie między krokwiami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*