Jak się zabrać do prac budowlanych? Jak zorganizować plac budowy, żeby nie był niebezpieczny

W jaki sposób przygotować się do prac na budowie, jak przygotować miejsce budowy? Takie pytania spędzają nam sen z powiek, gdyż wiemy, jaka jest to ogromna akcja. Choć mamy wynajęta grupę budowlaną, to jednak sami chcemy wykonać mnóstwo prac.

Poczyniliśmy już zakup potrzebnych akcesoriów, jak spodnie robocze do pasa, buty ochronne czy tarcze do cięcia. Obecnie zaś musimy wyczekiwać ekipy robotników, a w w tym czasie powinniśmy przygotować właściwie plac budowy.

Proces budowy zaczyna się w chwili wbicia na placu pierwszej łopaty. Nim jednak przystąpimy do tego typu prac należy przejść przez długotrwały i monotonny proces pozyskania wymaganych pozwoleń na rozpoczęcie budowy. Po paru miesiąca załatwiania wszystkiego w urzędach, zakładach wodociągowych i energetycznych, w końcu otrzymujemy wyczekiwaną zgodę i mamy szansę dostosować plac budowy. Polecamy tarcze do cięcia. Plac budowy powinno być dobrze chroniony, co znaczy, że teren powinien być dobrze ogrodzony, dodatkowo z patrząc przez pryzmat prawa nie ma różnicy, czy jest to ogrodzenia tymczasowe, czy docelowe.

buty ochronne

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

Inwestujący zazwyczaj zostawiają ogrodzenia stałe, zostawiają tylko od strony ulicy tymczasowe środki zabezpieczające, gdyż są łatwe w złożeniu. A potrzebne jest to w sytuacji, kiedy pozyskujemy ciężki sprzęt lub materiały. Nowość buty ochronne. Co do wysokości ogrodzenia (ogrodzenia betonowe mazowieckie) to nie powinna być niższa niż 1,5 metra, z kolei konstrukcja i typ montowania powinien gwarantować stabilność, co oznacza przede wszystkim, że nie powinien stanowić zagrożenia dla ludzi.

W widocznym miejscu powinna zostać zamieszczona żółta tablica informacyjna, która posiada informacje wymieniające inwestora, wykonawcy czy rodzaju inwestycji. Powinny tam być także detale o osobie nadzorujące budowę oraz organów administracyjnych. Na tablicy powinien znajdować się także numer pozwolenia na budowę. Sfery zagrożenia, jak wykopy lub miejsca zagrożone upadkiem przedmiotów z wysokości, muszą być ponadto oznaczone specjalnymi tablicami.

Najmniejszy wymiar strefy niebezpiecznej wyznacza 1/10 wysokości, a jakiej są w stanie spadać przedmioty, ale nie mniej niż sześć metrów. Odstępstwa są możliwe na obszarach miejskich o gęstej zabudowie, ale wtedy należy stosować zabezpieczenia techniczne, które będą zapobiegać spadaniu przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*